Блесокот на пролетта

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Блесокот на пролетта | Бр. на страни: 368 | Димензии: / | Корица: мека

Овој возбудлив роман, пред сè, говори за внатрешните емотивни дилеми на современиот начин на живеење, како и за комплицираниот однос на еден млад брачен пар, западнат во суровите замки на монотонијата. Кога судбината на сопружниците Ева и Ентони – една талентирана шкотска писателка и еден англиски архитект, ќе се испреплетат со некои други лица од нивното опкружување во Париз, приказната наеднаш станува многу заплеткана. Тајната соперничка на Ева станува младата французинка Вероника, експерт за внатрешно уредување и дизајн. Додека Ентони полека тоне длабоко во светот на лагите и на брачното неверство, размислувајќи за тоа дали да ја остави својата сопруга, еден ден, Ева случајно го запознава македонскиот сликар Александар во едно мало париско бистро. До каде можат да одат каприците на судбината...? Дали судбината ќе доведе до конечен раскол меѓу брачните партнери? И, дали кармата ќе го сврти својот полн круг за, на крајот, секому да му врати со „мило за драго“...?

Цена: 350 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Блесокот на пролетта

Категории: ,
ИСБН: 978-608-262-005-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Блесокот на пролетта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in