Близнаци

Оригинален наслов: Близнаци | Бр. на страни: 248 | Димензии: 21 | Корица: мека

Близнаците се плод на една голема, но забранета љубов. Ги разделуваат од родителите, а потоа и еден од друг. Со многу тага, борба, падови, криминал - се соочуваат ликовите. Дали има надеж за позитивен пресврт - ќе откриете сами.
Рангирано 5.00 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 300 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Близнаци

Категории: ,
ИСБН: 978-608-66484-1-1

4 оценки за Близнаци

 1. Rated 5 out of 5

  Катерина

  „Близнаци“, наше, домашно, македонско.
  Интересна животна приказна, испреплетени судбини, суетата на родителот клучна за несреќата на сопственото дете, туѓина јабана …

 2. Rated 5 out of 5

  Кристина

  Многу убава книга: убава приказна која се чита во еден здив, не те остава додека ја дочиташ. Ја препорачувам од срце.

 3. Rated 5 out of 5

  Hristijan Anastasov

  Нај убавата книга! Купете ја!

 4. Rated 5 out of 5

  Катерина

  Дејствието во овој роман сe случува во блиско минато, приказна за една не дозволена љубов помеѓу двајца млади кои припаѓаат на различни класи. Марија е ќерка на богат човек, сопственик на неколку фирми, а Гоце е син на сиромашен рудар. Таткото на Марија не бира средства да ја уништи оваа љубов, бидејќи тој смета дека неговата ќерка треба да се омажи со богат човек, кој ќе го избере лично тој. Поради таа одлука Гоце одлучува да замине да работи во Италија за да може да собере доволно пари и да стане достоен за Марија, пред татко ѝ. Но, Марија сокрива една тајна од Гоце – таа е бремена. Раѓа близнаци од кои и самата таа е разделена под притисок од нејзиниот татко. Близнаците Емил и Емили се дадени во дом за деца без родители и се посвоени од различни семејства. Гоце во Италија доживува многу тешкотии и падови, се соочува и со смртта. Марија исчезнува. Гоце се враќа во Македонија дури по дванаесет години – дали успева да ја оствари целта – ќе дознаете сами.
  Романот „Близнаци“ ќе те натера да се замислиш, како е да се соживееш со ликовите. Има моќ која ќе ве натера да ги проширите видиците и ќе ве поттикне да внесете промена во начинот на кој гледате на животот и светот околу вас.

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in