Богатството на цар Радован

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Благо цара Радована | Бр. на страни: 326 | Димензии: 20 см | Корица: /

„Сите луѓе знаат дека во животот сè уште има едно закопано богатство за секој од нив. Сите луѓе копаат: сите луѓе од акција, од елан, од сила, од вера во животот и во целта, и од вера во неверојатното и во невозможното... Сите го бараат царот на тоа вечно неспокојство и вечно трагање. Светот би исчезнал ако го нема тој цар и би ослепел ако не сјае во темнината неговото насетено богатство...“ Книгата за мудроста и убавината од големиот српски автор Јован Дучиќ е едно од најчитаните дела на српската литература. Ризница на поетични филозофски размислувања за судбински теми што го преокупираат секој човек. Извор на знаење и животна инспирација. Книга што ги охрабрува генерациите читатели да размислуваат, им нуди поддршка во тешки времиња и на секој што ќе нурне во нејзините редови му помага полесно да го најде својот пат.

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Богатството на цар Радован

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-57-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Богатството на цар Радован”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in