Боговите беа астронаути!

Publisher: Ѓурѓа | Language: Македонски | Year: 2008
Original title: / | Num. of pages: 200 | Dimensions: 145X200 | Cover: /

Книга за интересното истражување на мистеријата за боговите опишани во древните приказни, за големите светски религии, за нивните митови и структури на верување. Извонредниот заклучок што го приложува Деникен е тоа што боговите не биле никакви метафизички суштества кои биле родени во човековата претерана имагинација, туку биле Земјани, оставајќи траги за подоцнежните технички достигувања. Неговите книги се преведени на 32 јазика, а за 2 од нив се направени документарни филмови. Добитник на многубројни награди и признанија.
Rated 5 out of 5 based on 4 customer ratings
(1 customer review)

Price: 200 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Ѓурѓа

Report an abuse for product Боговите беа астронаути!

Category:
SKU: 9786082010229

1 review for Боговите беа астронаути!

  1. Rated 5 out of 5

    Vlatko Stojanov (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in