Бојан и Бојана 3

Издавач: Љубовта е петтиот елемент | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Бојан и Бојана 3 | Бр. на страни: 16 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Осумте изданија на боенки се дел од истата едиција. Децата од Македонија добија можност својата ликовна креативност да ја развиваат преку традицијата на македонските народни приказни. Првпат децата можат да ги бојат Итар Пејо, Силјан Штркот, Девојчето со трите волшебни прачки.... и да се вратат преку ликовните претстави во нашиот свет на бајки.

Цена: 60 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Бојан и Бојана 3

Категорија:
ИСБН: 9989-51-053-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бојан и Бојана 3”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in