Бонтон

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Ѕвони ѕвон за бонтон | Бр. на страни: 30 | Димензии: 27х20 см, | Корица: /

Со примена на овој прирачник се очекува децата да се стекнат со основни знаења за БОНТОНОТ, кои најдолго траат во животот, да развијат љубопитност, самостојност и иницијативност во стекнување на навиките за правилно и културно однесување, изразување и комуницирање во средината во која престојуваат и  во одредени животни ситуации.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 150 ден

0 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Бонтон

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4737-19-3

Questions and Answers

You are not logged in