Борхес и компјутерот

Издавач: Магор | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Борхес и компјутерот | Бр. на страни: 151 | Димензии: 140х200 | Корица: /

Индексот на книгата есеи на Александар прокопиев може да се состави од неколку одредници, кои го резимираат целокупното нејзино значење. Најбитните карактеристики на оваа книга со прозаичен наслов Борхес и компјутерот, а со тоа и на есеистот Прокопиев, се L'ècriture du voyage, Постмодерна авантура, За виртуелната книжевност, За омилените писатели и Љубовта како спас. Овие одредници се водич низ длабоката и полнозначна есеистика на Александар Прокопиев, која пред сè е оригинална по својот израз, номадска по својот карактер и лесна по својата рецептивност. - Ермис Лафазановски

Цена: 126 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Магор

Report an abuse for product Борхес и компјутерот

Категорија:
ИСБН: 9989-144-53-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Борхес и компјутерот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in