Ботаника

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Ботаника | Бр. на страни: 32 | Димензии: 24 | Корица: мека

Дознај:

што е ботаника
кои биле прочуените ботаничари
кои се основните делови на растенијата
како растенијата ги добиваат своите имиња
што е убаво, а што е тешко во ботаниката
како се станува ботаничар

Пробај:

да направиш хербариум
да го следиш движењето на водата низ растението
да го одгледаш растението од неговото семе
да испиташ што чувствува растението
научно да го опишеш растението
да користиш клуч за растенијата

Цена: 250 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Ботаника

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-20-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Ботаника”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in