Божиќна мистерија

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2010
Оригинален наслов: The Christmas mystery | Бр. на страни: 236 | Димензии: 125х195 | Корица: /

Едно момче наоѓа избледено, рачно изработено божиќно календарче во една книжарница. Од него паѓа превиткан лист на кој е напишан првиот дел од необичната приказна за малото девојче што патува назад во времето до Витлеем и раѓањето на Христос. Во меѓувреме, испреплетената приказна за сегашноста излегува на виделина, и момчето дознава за чудниот човек што го направил календарчето и за девојчето што исчезнало на Бадник пред четириесет години...„Божиќната мистерија е остроумно и трајно достигнување, со сите елементи на совршена божиќна бајка”.Тајмс „Секој што уживал во филозофскиот бестселер Светот на Софија на Јустејн Гoрдер, ќе ужива и во Божиќната мистерија”.Сандеј тајмс
Рангирано 4 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Божиќна мистерија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4577-21-8

4 оценки за Божиќна мистерија

 1. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 4 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Prikazna pisuvana od detska perspektiva , a sepak priblizena i do vozrasniot citatel, koja zboruva za edno cudno patesestvie vo koe se spomenuva i nasata zemja Makedonija.Bi preporacala da se cita za vreme na Bozicnite praznici…taka magijata ke bide pogolema:))Odlicen prevod!

 3. Rated 3 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in