Божиќна мистерија

Original title: The Christmas mystery | Num. of pages: 236 | Dimensions: 125х195 | Cover: /

Едно момче наоѓа избледено, рачно изработено божиќно календарче во една книжарница. Од него паѓа превиткан лист на кој е напишан првиот дел од необичната приказна за малото девојче што патува назад во времето до Витлеем и раѓањето на Христос. Во меѓувреме, испреплетената приказна за сегашноста излегува на виделина, и момчето дознава за чудниот човек што го направил календарчето и за девојчето што исчезнало на Бадник пред четириесет години...„Божиќната мистерија е остроумно и трајно достигнување, со сите елементи на совршена божиќна бајка”.Тајмс „Секој што уживал во филозофскиот бестселер Светот на Софија на Јустејн Гoрдер, ќе ужива и во Божиќната мистерија”.Сандеј тајмс
Rated 4 out of 5 based on 4 customer ratings
(4 customer reviews)

Price: 350 ден

Out of stock

Notify me when the product will be in stock

Compare
Sold By Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Божиќна мистерија

Category:
SKU: 978-608-4577-21-8

Издавачки центар ТРИ

4 reviews for Божиќна мистерија

 1. Rated 4 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 2. Rated 4 out of 5

  Anonymous (verified owner)

  Prikazna pisuvana od detska perspektiva , a sepak priblizena i do vozrasniot citatel, koja zboruva za edno cudno patesestvie vo koe se spomenuva i nasata zemja Makedonija.Bi preporacala da se cita za vreme na Bozicnite praznici…taka magijata ke bide pogolema:))Odlicen prevod!

 3. Rated 3 out of 5

  Иво Митрушев (verified owner)

 4. Rated 5 out of 5

  Иво Митрушев (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in