Брак од интерес

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Matrimonio Di Convenienza | Бр. на страни: 447 | Димензии: 21 | Корица: /

Џема е театарска шминкерка и живее во подрумска просторија во Лондон, под станот на нејзините хипи родители. Еден ден добива телефонски повик од адвокатот на баба и, која ја отфрлила сопствената ќерка затоа што се омажила за обичен човек без благородничка титула, а овој пат своето богато наследство и го оставила на внука си, но под еден услов: да се омажи за човек што има благородничко потекло. Ешфорд, дванаесетти војвода од Берлингам, пораснат во удобност и луксуз, посакуван ерген и угледен претставник на англиската аристократија, открива дека е на работ на банкрот, со ризик да го загуби семејниот имот, но исто така и титулата. Што може да имаат заедничко ќерката на симпатичната хипи двојка и еден арогантен англиски војвода? Очигледно, ништо... Така, двајцата на кои никогаш не им било судено да им се вкрстат патиштата, склучуваат договор - брак од интерес, со што секој ќе може да го добие она што го посакува. Заедничкиот живот може да биде доста комплициран и договорот да го претвори во отворена војна...

Цена: 650 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Брак од интерес

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-10-0963-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Брак од интерес”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in