Брит-Мари беше тука

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Britt-Marie var här | Бр. на страни: 304 | Димензии: 13x20 | Корица: /

Неодолив роман за наоѓање љубов и за вторите шанси што сите ги заслужуваме. Брит-Мари не може да поднесе неред. Неорганизирана фиока за прибор е непростлив грев. Секој ден го започнува во шест часот бидејќи само лудаци се будат подоцна од тоа. И не е пасивно агресивна. Секако дека не! Само понекогаш луѓето нејзините корисни сугестии ги толкуваат како критики. Таа не суди за другите, никако. Зад социјално непријатното, напорно лице на Брит-Мари се крие жена со фантазија, со преголеми соништа и со претопло срце! По разделбата со сопругот Кент, животот го почнува одново во мистериозното гратче Борг. Секојдневно се соочува со новите сограѓани: пијаници, џаболебари, а еден згоден локален полицаец успева дури и да ѝ го привлече вниманието. Нејзината нова и речиси невозможна задача е да стане тренер на фудбалски тим со неталентирани деца. Дали Брит-Мари ќе го најде местото каде што навистина припаѓа? На комичен и динамичен, внимателен и хуман начин се слават неочекуваните пријателства што нè менуваат засекогаш. Дали може да го направиме светот подобро место?

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Брит-Мари беше тука

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-322-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Брит-Мари беше тука”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in