Бродолом

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Nоukadubi | Бр. на страни: 260 | Димензии: 21 | Корица: тврда

 

Рабиндранат Тагоре, славејот на Индија, во своето део Бродолом ткае прекрасен љубовен триаголник меѓу адвокатот Рамеш, нежната, еманципирана и добровоспитана Хемналини и младата, сиромашна, без родители, но многу убава Камала.

Тагоре во тој триаголник на прекрасен начин ги опишува семејните вредности на индиското општество, ја доловува индиската традиција, откажувањето од сопствената љубов и среќа за честа на непозната девојка и ....   

 
Рангирано 5.00 од 5 според 2 рејтинзите на корисниците

Цена: 390 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Бродолом

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-58-9

Questions and Answers

You are not logged in