Бројачи

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 2002
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 256 | Димензии: 120mm x 160mm | Корица: /

Втор роман на пионерот на акциониот книжевен жанр во Македонија. Иако книгата е само плод на имагинацијата на авторот, многу од настаните потсетуваат на оние од современото секојдневие. Особено интересна во книгата е врската на античкиот свет, од времето на Александар Македонски и неговите походи, со актуелните случувања во светските метрополи Њујорк, Токио.

Цена: 250 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Бројачи

Категорија:
ИСБН: 9989-937-39-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бројачи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in