Бројни картички 1-20

Издавач: Арс ЛАМИНА | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Бројни картички 1-20 | Бр. на страни: 100 | Димензии: А6 | Корица: /

Бројни картички 1-20

За во училница и за дома

Овој комплет математички картички претставува збир на дидактички ресурсни материјали за пониските одделенија во основното деветгодишно образование, како и за претшколска возраст, а според програмата по математика на Меѓународниот центар за испити на Кембриџ (Cambridge International Examinations). Дополнети со упатства со конкретни идеи за нивна употреба, комплетите ги обезбедуваат потребните дидактички ресурси за практична реализација на наставата во училницата, како и за вежбање математика дома, со помош на родителите.

Комплетот содржи:

- Илустрирани картички со броеви од 1 до 20

- Картички со симболи за математички операции

-  Картички со точки од 1 до 20

obrazovanie.literatura.mk
obrazovanie@literatura.mk

Цена: 220 ден

100 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Бројни картички 1-20

Категории: ,
ИСБН: 5310328000015

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бројни картички 1-20”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in