Бронзениот коњаник. Кн. 2, Златната порта

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The Bronze horseman | Бр. на страни: 463 | Димензии: 21 см | Корица: /

Руската зима го стега Ленинград со своите студени канџи, а германската опсада не попушта ни за миг. Татјана Метанова веќе носи воени трагедии на своите млади плеќи, но љубовта кон Александар, несудениот сопруг на нејзината сестра Даша, ѝ дава сила да се бори за иднината.

Од една страна притиснати со моќната воена машинерија на Хитлер, од другата обесхрабрени од суровиот советски систем кој го претвора дури и обичното секојдневие во борба за опстанок, Татјана и Александар се наоѓаат на крстопат во историјата, пресвртен момент кој ќе го означи крајот на еден свет. Новата доба можеби носи ветување за поубав живот, но патот до него е тежок, а непрегледното море од опасности на секој чекор е доволно моќно и бурно за да ги потопи надежите на младите љубовници.

Речиси хипнотизичарка уште од првата страница, па сѐ до самиот срцепарателен крај, оваа книга ја оживува приказната на една толку голема љубов што триумфира дури и над очајот на завојувана земја.

Цена: 500 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Бронзениот коњаник. Кн. 2, Златната порта

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-260-121-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бронзениот коњаник. Кн. 2, Златната порта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in