Бруклин

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Brooklyn | Бр. на страни: 314 | Димензии: 18 | Корица: тврда

Елис Лејси не може да најде работа во својата земја. Елин не може без семејството и пријателите, ама сепак мора да оди во потрага по подобар живот. Мора да се качи на бродот и да заплови во водите на животот. Во Америка, во ветената земја, таа постојано работи, но носталгијата постојано расте. Еден ден го запознава Тони и тие се вљубуваат.

Цена: 199 ден

7 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Бруклин

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-084-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бруклин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in