Будалеста, слатка љубов

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Head over heels | Бр. на страни: 310 | Димензии: / | Корица: мека
Извадок:

Слободоумната Клои живее за кршење срца и прекршување на правилата. Таа сака да го живее животот на раб на опасност. За разлика од нејзините сестри, Меди и Тара, кои наскоро треба да се мажат, Клои не е подготвена да се скраси и да води тивок, мирен живот во семејното хотелче на плажа. Но нејзината љубов за проблеми – и нејзиниот проблем со љубовта – го привлекуваат вниманието на еден многу строг, многу секси шериф, кој многу би сакал да ја скроти оваа дива девојка. Па Клои веќе не може да прави бељи затоа што згодниот шериф постојано ѝ е зад петици. А неговата таинствена насмевка на моменти ја тера да посака да почне да го моли да ѝ стави лисици. За првпат во животот, наместо да бега од законот, Клои мечтае да му се предаде. Може ли оваа бунтовничка да најде начин за примирје со сериозниот и намќорест шериф? Дали нејзината нескротливост ќе дозволи да го најде безбедното прибежиште што го бара во малото гратче Среќно Крајбрежје?

Цена: 390 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Будалеста, слатка љубов

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-006-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Будалеста, слатка љубов”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in