БУДЕЊЕ НА СВЕСТА

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: БУДЕЊЕ НА СВЕСТА | Бр. на страни: 205 | Димензии: 21 | Корица: мека

„Будење на свеста“ е патување во потрага по вистината, и тоа не која било вистина, туку вашата лична вистина. Личната духовна трансформација ни дава можност да ги препознаеме и освестиме нашите парадигми, верувања и вредности. Оваа книга е авантура која е испреплетена со универзални знаења, кои ќе ви овозможат вистински да се спознаете себеси, да се разбудите и свесно да создавате. Сите ние имаме одредена мисија, и доколку сите би ја извршувале со љубов и радост, тогаш светот ќе биде едно прекрасно место за живеење и работење, во кое секој поединец вдахновен од сопствената извонредност ќе даде придонес кон сеопштото сочувство, мир и љубов. Затоа е исклучително важно да ѝ веруваме на својата интуиција и да го следиме своето срце. И тогаш ќе ја видиме посакуваната промена во светот. Веруваме дека ова е начинот на кој се случува еволуција на свеста. Индивидуалната свест е дел од колективната свест. Кога мал, но значаен дел индивидуалци ќе преминат на ново ниво на свест и ќе го променат начинот на однесување, таа промена се случува и на колективно ниво. Бидејќи светот е нашето огледало, тој се менува заедно со нашата сопствена промена.

Цена: 400 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product БУДЕЊЕ НА СВЕСТА

Категории: ,
ИСБН: 978-608-456-9893

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “БУДЕЊЕ НА СВЕСТА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in