Бугарија патна карта

Автор: /
Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 99х66см | Корица: /

На патната карта Бугарија е претставена целата патна и железничка мрежа, почнувајќи од автопатите, магистралните, регионалните па се до локалните патишта, кои можат да ве доведат до било која сакана дестинација. Одалеченоста од едно место до друго е означена со броеви, а со соодветни симболи и топоними се обележани скоро сите поголеми населени места, планини, реки, езера, мориња, острови, заливи... Патната карта е претставена со комбиниран метод од хипсометричко боење и метод на сенки. Во склоп на картата, од другата страна, се наоѓа индекс, каде по азбучен ред се наредени населените места, со што се олеснува нивното барање низ картата.

Цена: 200 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Бугарија патна карта

Категорија:
ИСБН: 9989940606

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бугарија патна карта”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in