Бугарин националност или професија

Издавач: Дел Рио Филмс | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Бугарин националност или професија | Бр. на страни: 140 | Димензии: 17x24 | Корица: /

Прв и единствен научен труд кој го разоткрива феноменот на бугарските пасоши за македонски државјани! Кој се е Бугарин во РМ? Колку точно ги има и каде? Дали ќе служат војска во Бугарија? Дали своите деца ќе ги нарекуваат Бугари?Дали ќе бараат бугарско малцинство во македонскиот устав? Одговор на триесет и шест клучни прашања за Република Македонија!Која е бугарската, а која македонската државна стратегија. Дали во случај на конфликт ќе бидат лојални на Бугарија? Разоткривање на целата структура и процедура? Книга која мора да ја има секој македонец, посебно тие со бугарски пасош. Податоците во книгата се производ на научно истражување и купувачите можат да ги користат за приватни  потреби, но не можат јавно да се објавуваат без одобрение на авторот.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Дел Рио Филмс

Report an abuse for product Бугарин националност или професија

Категорија:
ИСБН: 978-9989-2219-2-7

4 оценки за Бугарин националност или професија

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Knigata e odlicna

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  KNIGATA FRAPIRA SO PODATOCI I TOCNO GO LOCIRA PROBLEMOT NA MAKEDONIJA I OPASNOSTA OD PRETOPUVANJE NA IDENTITETOT I DUHOT. OVDE NE SE RABOTI ZA NAIVNA RABOTA. OVA E STRASNO.SRDECNO JA PREPORACUVAM

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  kade moze da se najde knigava?

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Книгата можете да ја купите преку нашата веб страна. Внесете ја книгата во кошничка и следете ги упатствата како се прави нарачка на http://kupikniga.mk/HelpOrders.aspx.За дополнителни информации контактирајте не на info@kupikniga.mk или 02/320 44 05

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in