Буквар за билки и за зачини

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Буквар за билки и за зачини | Бр. на страни: 111 | Димензии: 100x200 | Корица: /

Овој прирачник ги содржи најважните билки и зачини што се достапни кај нас. Комплетено ве информира и ви дава преглед на нивното потекло, за нивните карактеристики и ви нуди идеи за наменско употребување. Од ова ќе знаете кои зачини и билки со кои јадења одговараат, како и каде најдобро успеваат и какви се нивните дејства врз вашата физичка душевна состојба.

Цена: 126 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Буквар за билки и за зачини

Категорија:
ИСБН: 978KK00182

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Буквар за билки и за зачини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in