Буквар за овошје и за зеленчук

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Буквар за овошје и за зеленчук | Бр. на страни: 111 | Димензии: 100x200 | Корица: /

Овој прирачен буквар може да му послужи на секој обичен човек преку слики и текст да дознае многу повеќе за различните видови овошје и зеленчук. Покрај информациите за потеклото, имињата и особеностите на секоја сорта ви се дадени значајни совети за купување, за складирање како и за приготвување и преработка на сите плодови.

Цена: 126 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Буквар за овошје и за зеленчук

Категорија:
ИСБН: 978KK00184

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Буквар за овошје и за зеленчук”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in