Буквар за цвеќе

Автор: //
Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: Буквар за цвеќе | Бр. на страни: 111 | Димензии: 100x200 | Корица: /

Букварот за цвеќе се состои во голем дел од повеќе и помалку познати едногодишни и двегодишни цвеќиња, коишто цветаат во градините и на балконите. Секое цвеќе е претставено со фотографија и со еден прилог за потеклото, вообичаените сорти што се наоѓаат во продажба, големината и формата, можноста за комбинации, местото на успевање, одгледувањето, негата и можностите за понатамошно одгледување.

Цена: 126 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Буквар за цвеќе

Категорија:
ИСБН: 978KK00181

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Буквар за цвеќе”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in