Буниште од емоции

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Буниште од емоции | Бр. на страни: 136 | Димензии: 140х200 | Корица: /

Сè во животот е сместено меѓу две крајности, две дуалности, меѓу две „лепчиња“ кои ја спојуваат душата, емоцијата, чувството, но и опипливото, дофатливото. Главните ликови во книгата „Буниште од емоции“, Том и Венис, во своето двомесечно интензивно човеково доживување, ги минуваат сите Сцили и Харибди на љубовта, но не доволно вешто за да минат на повисокото ниво на восхитување. Љубовта е таа која ги раздвојува нивните Души, кои како Сонце и Месечина постојано го креираат нивното животно патешествие. Но, тоа не е крај. Тие си ветуваат дека постојано ќе останат во комуникација на енергетско ниво. Дали физички ќе бидат (за)едно, ќе покаже времето изразено во човекова димензија.

Цена: 350 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product Буниште од емоции

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4759-92-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Буниште од емоции”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in