Бунтовна кралица

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Rebel queen | Бр. на страни: 374 | Димензии: 20 cm | Корица: /

Индија, 19 век. Во времето на британската колонизација, Индија се состоела од низа мали кралства кои често меѓусебно војувале. Во кралството Јанси, кралицата Лакшми Баи повела храбра побуна против моќното Британско Кралство. Нејзината гарда е составена од жени – воини. Една од нив е Сита која во дворецот ќе ја пронајде сопствената слобода, го открива значењето на пријателството но, и предавството, поради што ќе мора да открие кому и што ќе му верува.

Цена: 650 ден 490 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Бунтовна кралица

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0639-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бунтовна кралица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in