Cat and Mouse

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Каква гозба! Четири љубопитни глувчиња дошле во посед на едно големо парче сирење со кое си ја приредуваат забавата од соништата, качувајќи се по него и лизгајќи се надолу низ дупките...

Притоа се трудат да соберат што е можно повеќе парчиња од големата вкусна лизгалка.

Но, внимание! Моќниот Макс, големиот мачор, постојано демне зад аголот! Доколку не внимаваaт можaт лесно да го загубат слаткото парче сирење, бидејќи итриот мачор ја користи секоја шанса да се прикраде и да го украде сирењето!

Цена: 1390 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Cat and Mouse

Категорија:
ИСБН: DI02

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Cat and Mouse”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in