Преглед на кошничка “Чудесна Македонија” e додадена во Вашата кошничката

Celokupna dela Desanke Maksimović

Издавач: Zavod za udžbenike - Beograd, JP Službeni glasnik | Јазик: Srpski | Година: 2012
Оригинален наслов: Celokupna dela Desanke Maksimović | Бр. на страни: 7641 | Димензии: 25 | Корица: /

Kritičko izdanje dela pesnikinje Desanke Maksimović u deset tomova. Tom 1 - Pesme. Knj. 1, (1920-1936). Knj. 2, (1936-1951) Tom 2 - Pesme. Knj. 1, (1951-1969). Knj. 2, (1969-1979) Tom 3 - Pesme. Knj. 1, (1979-1993). Knj. 2, (1988-1993) Tom 4 - Proza. Knj. 1, Romani. Knj. 2, Pripovetke Tom 5 - Proza - Jovanka Orleanka ; Putopisi. Praznici putovanja (1972) ; Snimci iz Švajcarske (1978) ; Razni spisi : (1927-1991). Tom 6 - Pesme za decu Tom 7 - Proza za decu Tom 8 - Kritičko izdanje dela pesnikinje Desanke Maksimović u deset tomova. Tom 1 - Pesme. Knj. 1, (1920-1936). Knj. 2, (1936-1951) Tom 2 - Pesme. Knj. 1, (1951-1969). Knj. 2, (1969-1979) Tom 3 - Pesme. Knj. 1, (1979-1993). Knj. 2, (1988-1993) Tom 4 - Proza. Knj. 1, Romani. Knj. 2, Pripovetke Tom 5 - Proza - Jovanka Orleanka ; Putopisi. Praznici putovanja (1972) ; Snimci iz Švajcarske (1978) ; Razni spisi : (1927-1991). Tom 6 - Pesme za decu Tom 7 - Proza za decu Tom 8 -

Цена: 14315 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач MC MOST

Report an abuse for product Celokupna dela Desanke Maksimović

Категорија:
ИСБН: 978-86-519-1225-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Celokupna dela Desanke Maksimović”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in