Чадот од догорчето на сонот

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 1996
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 298 | Димензии: 140х240 | Корица: /

„За книгите поезија до сега велевме дека се збирки ако во нив има макар само една добра песна, песна што ќе се запамети и ќе го оправда трудот на сите оние што вложиле енергија, време, знаење и љубов, во правењето на таа книга. Оваа збирка поезија со својата хомогеност и цврстина од една и сеплавечката лиричност и животност од друга страна, не оставајќи ни една празна бразда во полето што е предмет на нејзиниот занает, востановува друг критериум кој гласи вака: лоша книга е онаа во која има макар и само една лоша песна.“

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Чадот од догорчето на сонот

Категорија:
ИСБН: 9989-647-19-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чадот од догорчето на сонот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in