Чадот во градот

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Чадот во градот | Бр. на страни: 24 | Димензии: 29х20 | Корица: /

Екоприказна низ фасцинантни илустрации и римувани стихови со наслов „ЧАДОТ ВО ГРАДОТ“ - сликовница во која за прв пат е застапен брендираниот и препознатлив лик на Супер Смешка. Креативен и едукативен проект – книга наменета за децата од предучилишна и рана училишна возраст, која според својата концепција, физиономија и структура има задача да влијае на градење свест кај децата за зачувување на животната средина, со тенденција за добивање сознанија и навики кои се стекнуваат во раната возраст. Благодарност до Град Скопје за поддршката!

Цена: 160 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Чадот во градот

Категории: ,
ИСБН: 978-6084-95102-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чадот во градот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in