Часови по заборав

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Unutma dersleri | Бр. на страни: 345 | Димензии: 21 | Корица: мека

Романот „Часови по заборав“ е роман за љубовта и срцето, умот и мечтите. „И да ви го украдат срцето, барем зачувајте го умот“. Ако имавте можност да ги избришите миговите од вашите животи од кои се срамите, од мигови што ве растажиле, или се случиле не по ваша желба, колкумина од вас би го избрале овој метод? „Но, за да се заборават, прво е потребно да се запомнат“ - вели авторката на романот. Помнењето на човекот е покриено од заборавот. „Часови по заборав“ ве водат по најдлабоките води на љубовта, мината и сегашна, во бездната на срцето, во непрегледните падини на умот и во бескрајното кралство на мечтите. И тогаш почнувате да се прашувате, дали и вие би ги избрале овие часови, ако имате можност да ги избришете миговите од вашите животи од кои сте се срамеле, мигови што ве растажувале и не се случиле по ваша желба?

Цена: 580 ден 480 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Часови по заборав

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0733-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Часови по заборав”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in