Чекај ме кај езерото

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Meet me at the lake | Бр. на страни: 350 | Димензии: 20 | Корица: мека

Ферн Брукбенкс голем дел животот поминала размислувајќи за Вил Бакстер.

Во своите рани дваесетти години, минала само дваесет и четири часа со овој извонредно привлечен уметник-идеалист, а нивната средба се претворила во целодневно доживување на Торонто. Моментот бил погрешен, но меѓусебната поврзаност очигледна: си ги раскажале секоја тајна и секој сон, и свечено се договориле да се сретнат една година подоцна. На таа средба дошла Ферн, но не и Вил.

Ферн сега има триесет и две години, и животот не ѝ изгледа како што замислувала. Повторно живее во родниот крај и го води езерското одморалиште на мајка ѝ. Таму владее неорганизираност, негов директор е поранешното момче на Ферн, а самата не знае од каде да почне.

Ѝ треба план и насочување. На нејзино изненадување, спасот се појавува во ликот на Вил кој пристига на местото со задоцнување од девет години, носејќи куфер и понуда да ѝ помогне. Но како таа да му верува на овој човек-фантом кој сега носи скапи костуми и кој ни оддалеку не личи на младичот што го запознала пред толку години? Вил крие нешто, а Ферн не е сосема сигурна дека сака да дознае што.

Но десет години пред ова, тој ја спасил неа: може ли сега таа да го стори истото за него?

Цена: 500 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Чекај ме кај езерото

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-243-640-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чекај ме кај езерото”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in