Чекајќи го Боџенглс/Чекајќи го Боџенглс e-book

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: En attendant Bojangles | Бр. на страни: 157 | Димензии: 195x120 | Корица: /
Извадок:

Милозвучниот глас на Нина Симон ја пее „Боџенглс“, а тие танцуваат. Нивниот син, искрено и детски наивно, раскажува за безбројните забави во нивниот дом, за нивното необично милениче – елегантниот момин жерав, училишните маки и откачените семејни авантури. Во нивниот живот нема простор за тага, плаќање даноци, или, пак, социјални конвенции. „Кога реалноста е банална и тажна, измислете ми убава приказна“ – ќе каже мајката. Паралелно, белешките од еден роман, кој нема ниту почеток ниту крај, ја ткаат приказната за една луда, силна, несекојдневна, искрена љубов. Приказна за еден пар што наместо Валентајн, ја слави Сент Жоржет на 15 февруари. А зошто да не? Оваа љубов не згаснува кога ќе дојдат тешките мигови. Се издигнува над нив. Кон вечноста.

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Чекајќи го Боџенглс/Чекајќи го Боџенглс e-book

Категорија:
ИСБН: 978-608-4869-45-0

Questions and Answers

You are not logged in