Чекајќи го крајот – Рухи Муџерет

Издавач: ИКОНА | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Чекајќи го крајот - Рухи Муџерет | Бр. на страни: 271 | Димензии: 20 | Корица: мека

Рухи Муџерет е последниот преживеан ветеран од турската војна за независност која се одвиваше во првата четвртина на дваесетиот век. Овој „војник“ чии денови се одброени, тргнува на својата последна задача: треба да убие човек што се вика Масум Џиџи. Ја зема својата пушка, што пред осумдесет и пет години ја украл од француски офицер и тргнува во потрага. „Ако се правеа сапуни во форма на дојка, светот ќе беше многу почисто место“ – Р.Муџерет

Цена: 499 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Чекајќи го крајот – Рухи Муџерет

Категории: , , ,
ИСБН: 978-608-4583-56-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чекајќи го крајот – Рухи Муџерет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in