Четворицата кралеви : Леонард, Хеглер, Хирнс, Дуран и последната голема ера на боксувањето

Издавач: Ад Вербум | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Four kings : Leonard, Hagler, Hearns, Duran, and the last great era of boxing | Бр. на страни: 432 | Димензии: 153х234 мм | Корица: /

/Последната Златна ера во боксот ја добива книгата што ја заслужува. Релаксирачката и полна со детали книга на Кимбал... дава живописни, добро информирани прегледи на дејството. Исто така, тој исцртува јасни шарени портрети на четири борачи чии стилови во и надвор од рингот се толку многу различни и прикажува какви станале нивните испреплетени животи.

Цена: 1500 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Ад Вербум

Report an abuse for product Четворицата кралеви : Леонард, Хеглер, Хирнс, Дуран и последната голема ера на боксувањето

Категорија:
ИСБН: ISBN 978-608-4627-54-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Четворицата кралеви : Леонард, Хеглер, Хирнс, Дуран и последната голема ера на боксувањето”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in