Чиракот

Издавач: Матица | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: The apprentice | Бр. на страни: 375 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Летото во Бостон е жешко, но како додаток на сето тоа се и низата шокантни злосторства во градот, во кои богатите мажи гледаат како нивните сопруги се киднапирани и малтретирани. Начинот на извршување сугерира на еден човек: серискит убиец Ворен Хојт , кој неодамна е отстранет од улиците на градот. детективката Џејн Рицоли мисли дека постои послушник кој ги имитира изопачените медицински техники на Ворен Хојт. Изненадена е од ненадејниот интерес на американската влада за случајот, како и од средбата со специјалниот агент Габриел Дин кој знае многу повеќе отколку што сака да каже. Намногу од сѐ, таа не е ни свесна дека и самата ќе стане цел, откако Хојт ненадејно ќе се ослободи и ќе му се приклучи на неговиот мистериозен брат по крв во злобната одмазда.

Цена: 490 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Чиракот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0845-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чиракот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in