Чкртки

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Чкртки | Бр. на страни: 145 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Раскази за срамот, стравот и неудобноста - реиздание на првата збирка раскази на популарната македонска прозаистка.

Цена: 250 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Чкртки

Категорија:
ИСБН: 978-608-261-013-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чкртки”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in