Човечка менажерија

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Menazerya ludzka | Бр. на страни: 184 | Димензии: 21 | Корица: мека

Пркосејќи му на буржоаскиот лажен морал, полската писателка Габриела Заполска (1857-1921) пишува за страдањето предизвикано од остриот, а лицемерен поглед на општеството што брза да осуди и заборави да подаде рака. Секој од расказите во „ Човечката менажерија“ носи име на животно, иако во трагикомичните приказни на Заполска насамарени може да бидат само - луѓето.

Цена: 290 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Човечка менажерија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-71-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Човечка менажерија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in