Човек стаорец

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 120 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

Во историјата на оваа болест (принудена невроза), позната под името „човек-стаорец“, Фројд зборува за еден млад адвокат чии присилни мисли се однесувале на стаорците, мачењето и казнувањето. На свој карактеристичен начин, Фројд нив ги сведува на неговата длабоко вкоренета и изразена амбиваленција во сферата на сексуалноста, како и на односот кон неговиот татко.

Цена: 140 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Човек стаорец

Категорија:
ИСБН: 9789989282300

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Човек стаорец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in