Човек волк

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 160 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

Станува збор за еден млад човек чие здравје попуштило во осумнаесеттата година, по една гонореична инфекција, и кој целосно зависел од другите луѓе. Неговите порани години ги обележало едно тешко невротично растројство кое се покажало како хистерија на страв (во облик на страв од животни - инфантилна невроза), за потоа да се претвори во присилна невроза со религиозна содржина. Овој случај треба да се земе како продолжување на една присилна невроза што поминала спонтано, но оставила дефекти по закрепнувањето.

Цена: 105 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Човек волк

Категорија:
ИСБН: 9789989282348

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Човек волк”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in