Човекот во високиот замок

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Man in the high castle | Бр. на страни: 286 | Димензии: 21 | Корица: мека

Човекот во високиот замок е заслепувачки спекулативен роман според кој е направена истоимената популарна ТВ-серија во продукција на Ридли Скот.

Реномираниот култен роман на Филип К. Дик ни дава застрашувачки поглед на алтернативниот свет, во кој еден од сојузниците ја изгубил Втората светска војна. Во оваа кошмарна дистопија, нацистите го заземаат Њујорк, Јапонците ја контролираат Калифорнија, а африканскиот континент практично не постои. Во неутралната тампон-зона во Америка, што го дели светот на двете нови сопернички велесили, живее авторот на илегалниот бестселер. Неговата книга нуди нова визија на реалноста, алтернативна теорија на светската историја, во која силите на Оската биле поразени, и им дава надеж на разочараните. Дали „реалноста“ е во него или, пак, неговиот свет е само еден од многуте други?

„Најбрилијантниот ум на научната фантастика на планетата.“ – Rolling Stone

„Најубавата книга на Дик и еден од најдобрите научно-фантастични романи некогаш објавени.“ – Ерик Браун

Цена: 450 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Човекот во високиот замок

Категорија:
ИСБН: 978-608-4780-64-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Човекот во високиот замок”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in