Чудесна Македонија

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Чудесна Македонија | Бр. на страни: 528 | Димензии: 33см | Корица: /

За сите оние на кои Македонија им е длабоко во срцето, за оние кои сакаат овие слики и зборови да ги пренесат на идни поколенија. За сите оние кои ги сакаат пределите, приказните и легендите со кои оваа чудесна земја е богата да ги отргнат од заборавот и минливоста. Во оваа книга со околу 770 фотографии е ставено се што мора да се запознае и почувствува, бидејќи Македонија е неповторливо доживување.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 5390 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Чудесна Македонија

Категорија:
ИСБН: 978-608-4500-31-5

3 оценки за Чудесна Македонија

  1. Rated 5 out of 5

    Aleksandar Miladinoski (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in