Чудно исчезнување: њујоршка убавица

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 156 | Димензии: 125 х 200 mm | Корица: мека

Чудно исчезнување“ е еден од првите детективски романи објавени во Америка. Во овој роман, најпознатиот лик кој го создала Грин, господин Грајс, му дава задача на Кју да истражи едно чудно исчезнување на една убава и мистериозна девојка. Книгата ветува многу пресврти и изненадувачки откритија. „Чудно исчезнување“ треба да се најде на полиците на сите љубители на детективски романи.

Цена: 200 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Чудно исчезнување: њујоршка убавица

Категорија:
ИСБН: 978-608-201-314-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чудно исчезнување: њујоршка убавица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in