Чудо

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: O MINUNE | Бр. на страни: 218 | Димензии: / | Корица: мека

Го правам тоа несвесно Нормална состојба меѓу толку минати и идни Само што кога се гледам одгоре сѐ се врти Секој звук си има свое уво Никоја птица не пее за малку зрна Ниту ангелите Не се лебеди иако се сомневам еднипати Долго време си мислев дека немаат солзи Им ја гледав само радоста не им барав ништо друго Ама отаде насмевката се насобрани толку солзи Би сакал да им ја покажам среќата Ама не знам како се прави тоа Можеби сум амнезичен или не сум знаел никогаш Како да повторувам нешто што не го знам Ама го правам несвесно Оти имам моменти кога сѐ ми се чини познато Веќе видено

Цена: 150 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Чудо

Категорија:
ИСБН: 978-608-253-069-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чудо”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in