Чук, чук

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Jamåhonleva | Бр. на страни: 448 | Димензии: 13×20 | Корица: /

Пет црвени свеќички на тортата. Исчекување. Како можеше Зана да знае дека овој ден ќе им го промени животот на толку многу луѓе? А сè што сакаше беше да си ја испее „Среќен роденден“. Кога Еверт Гренс ќе влезе во станот во Стокхолм, останува зашеметен од смрдеата на расипана храна, но и на нешто многу пострашно. Тоа што ќе го види ќе му остане длабоко врежано во сеќавањето. По речиси две децении, Еверт Гренс повторно ќе се најде во истиот стан. Некој се вратил да ја бара Зана. Гренс знае дека не смее да ја загуби трката со времето и мора да ја најде пред таа да биде убиена. Приказна за предавството и одмаздата, а светот трепери за време на трите дена исполнети со шокантни настани. „Чук, чук“ е првиот роман што Рослунд го објавува самостојно.

Цена: 500 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Чук, чук

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-394-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Чук, чук”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in