Чуварите на Вечната Светлина

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Чуварите на Вечната Светлина | Бр. на страни: 68 | Димензии: 30 | Корица: мека

Чуварите на вечната светлина е комплетен авторски проект, стрип албум на авторот Игор Јовчевски, една целосна приказна од жанрот епска фантастика, во кој се раскажува за децата од Средната Земја, кои ја чуваат светлината од злите сили на волшебникот Морлорд.

Цена: 350 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Чуварите на Вечната Светлина

Категорија:
ИСБН: 978-608-4719-08-3

Questions and Answers

You are not logged in