Colorama

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Colorama е класична детска игра, со која што децата може да се запознаат со боите и формите....
Во Colorama треба да се ставаат парчињата во соодветното место според бојата и формата. Оваа игра ги охрабрува децата да бараат внимателно, да споредуваат, да набројуваат, и да редат. Играњето на оваа игра го развива спретноста и логичкото размислување.

Автор: Ekkehard Geister & Manfred Lehmann
Играчи: 1-6
Времетраење: 20 мин.
Возраст: 3-8

Цена: 990 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Colorama

Категорија:
ИСБН: DI09

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Colorama”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in