Да се љуби и да се умре на Карибите

Автор: Isidora Bjelica
Издавач: Просветно дело | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Voleti i umreti na Karibima | Бр. на страни: 125 | Димензии: 130х200 | Корица: мека

„Да се љуби и да се умре на Карибите“ е втора книга од Бјелица во издание на „Просветно дело“, по објавувањето на нејзиниот роман „Сама“. Оваа збирка раскази не е само приказна за скриениот раj, тоа е книга во коjа потсвеста на авторката, нејзиното скриено jас, пишува за себе, за болеста, за стравот, за краjот на животот многу години пред тоа навистина да се случи. 

 
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 273 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Просветно Дело АД Скопје

Report an abuse for product Да се љуби и да се умре на Карибите

Категорија:
ИСБН: 978-998-901-042-2

1 оценка за Да се љуби и да се умре на Карибите

  1. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in