Да се сака тоа што е

Издавач: Концепција | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Loving What Is | Бр. на страни: 304 | Димензии: 210X140 | Корица: мека

Револуционерниот процес наречен „Работата“!

Како гром од ведро небо, како свежо ветре сред пазарот преплавен од совети за тоа што треба да мислите и во што да верувате, се појавува Бајрон Кејти и нејзината „Работа“.

 

Процесот на „Работата“ се состои од четири прашања кои, применети на одреден проблем, ви овозможуваат она што ве мачи да го согледате во сосема поинакво светло. 
Како што вели авторката: „Не е проблемот тој што ни предизвикува страдање, туку нашето размислување за проблемот.“

Чекор по чекор, низ јасни и интересни примери (дијалози во кои често самите ќе се пронајдете), Да се сака тоа што е ќе ви покаже како можете сами да го користите овој револуционерен процес. Кога ќе поминете низ него, од вас извира чувство на траен мир, радост и љубов.  

 

„Работата на Бајрон Кејти е голем благослов за нашата планета. Во Да се сака тоа што е вие го имате клучот. Употребете го.“

-Екарт Тол

Рангирано 5.00 од 5 според 5 рејтинзите на корисниците
(5 оценки на корисници)

Цена: 450 ден

19 на залиха

Спореди
Продавач Концепција

Report an abuse for product Да се сака тоа што е

Категорија:
ИСБН: 978-608-65519-6-4

5 оценки за Да се сака тоа што е

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in