Да се сретнеме во Венеција

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Да се сретнеме во Венеција | Бр. на страни: 354 | Димензии: 11x17,5 | Корица: /
Извадок:

ПЕТ ЗБОРОВИ ЌЕ ГО ПРОМЕНАТ НЕЈЗИНИОТ ЖИВОТ...

 

Прешс Раферти е американски дилер на антиквитети која живее во Париз. Иако Прешс, позната како Преши, живее во најромантичниот град на светот, сепак таа цврсто стои на земја. Ниеден маж не може да направи да се занесе по него. Сè додека не го запознае Бенет Џејмс. Тој е прекрасен во секој поглед. Згоден, шармантен, внимателен, маж што секоја жена би го посакала. Тој е премногу добар за да биде вистинит. Иако Преши не знае многу за неговиот бизнис или пак за неговиот личен живот во Шангај, сепак е време да се впушти во романса. И тогаш нејзината далечно изгубена роднина Лили Сонг и испраќа порака во врска со нејзината новата љубов. Дали „Да се сретнеме во Венеција“ е кодирана порака на Лили, никој не знае.

 

ЕДЕН ЧОВЕК МОЖЕБИ ЌЕ СТАВИ КРАЈ НА Сè...

 

Лили живее во Шангај и добро го познава подземјето за антиквитети во тој град. Има тајна доволно важна за да ја натера да ја сретне Преши за првпат во животот, лице в лице, на другиот крај од светот, градот на маските – Венеција.

 

Во една зимска ноќ, добро познатиот шармантен автор Сем Најт, насетува дека во тоа има добра приказна. Прешс чувствува дека тој се доближува сè поблиску до неа и се вмешува во мрежата на опасности и страсти. Но дали Сем е исто така некој кој лажно се претставува? Дали има ужасна тајна што ја крие од Преши? Во Венеција, Прешс ќе мора некако да се извлече од лавиринтот на предавници и заводници и да открие кому може да му верува во нејзиниот живот.

Рангирано 3.8571428571429 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 299 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Да се сретнеме во Венеција

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-791-9

Questions and Answers

You are not logged in